Апостиль

Апостиль

Апостиль – це спеціальний штамп, що проставляється на документах та підтверджує їх дійсність,  а саме засвідчує справжність підписів посадових осіб, а також дійсність штампів, печаток  для подальшого використання даного документа за кордоном.

Іншими словами, у ряді країн, документ без Апостиля є звичайним папірцем. І щоб підтвердити, що даний документ дійсно належить Вам і є непідробленим, потрібен спеціальний штамп “АПОСТИЛЬ”. Саме Апостильовані документи будуть признаватись на будь-якому державному рівні в країнах учасниках Гаазької Конвенції.

Проте, не варто плутати послугу Апостилювання документів з Консульською Легалізацією! Процедура Консульської легалізації необхідна у тих випадках, коли країна подачі документа не підписувала Гаазьку конвенцію. Тобто, основна відмінність полягає в тому, що легалізація – це складніша процедура, яка складається з багатьох етапів.

ЯКІ КРАЇНИ ВИМАГАЮТЬ АПОСТИЛЬ?

Команда “Альфа Переклад” радить перевіряти точний список країн та їх вимог щодо оформлення документів на офіційному сайті Міністерства закордонних справ. У свій час більш ніж 90 країн підписали Гаазьку Конвенцію і на разі приймають Апостильовані документи. Наводимо приклад декількох з них: Великобританія, Італія, Іспанія, Німеччина, Португалія, Франція…та ін.

ДЕ ТА НА ЯКИХ ДОКУМЕНТАХ ПРОСТАВЛЯЄТЬСЯ АПОСТИЛЬ ?

Всі офіційні документи, неважливо чи це свідоцтво про народження, чи довідка про несудимість належати до певного міністерства. В Україні це можуть бути наступні міністерства:

 • Міністерство юстиції (Мін’юст): свідоцтво про народження, шлюб, нотаріальні документи…
 • Міністерство освіти і науки (МОН): атестати, дипломи, сертифікати…
 • Міністерство закордонних справ (МЗС): довідки про несудимість, архівні документи…
 • Міністерство охорони здоров’я: медичні виписки, довідки та інша медична документація…

Команда “Альфа Переклад” наголошує, що кожне міністерство має свої вимоги до документів та терміни проставлення Апостилю.

service_page3
service_page
service_page2
ЧИ ПОТРІБНО ПЕРЕКЛАДАТИ АПОСТИЛЬ?

Згідно Конвенції Апостиль видається офіційною мовою країни, що його видає. Лише заголовок “Apostille” (Convention de la Haye du 5 octobre 1961)” звучить французькою мовою на всіх документах однаково, а решта тексту викладається державною мовою.

Іншими словами, якщо Ви подаєте документи в державні установи Іспанії, то Вам буде потребуватись переклад на іспанську мову не лише самого документа, але й документа до нього.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ ЗАПИТИ ПРОСТАВЛЕННЯ АПОСТИЛЮ

Для прикладу наведемо Вам найпопулярніші запити проставлення Апостилю:

– Свідоцтво про народження, шлюб… – Апостиль проставляється в Міністерстві юстиції. Стандартні терміни 3-5 робочих днів. Вимоги: перш за все документ повинен бути нового зразка. В ідеалі не старіше 2015 року. У випадку, якщо Ваш документ старіший, потрібно оновити його, тобто взяти повторний екземпляр в РАЦС. І, зрештою, документ не можна ламінувати.

– Диплом про освіту… – Апостиль проставляється в Міністерстві освіти. Диплом може бути старого зразка (книжечкою) або ж нового (пластиковий). Хоча на сьогодні, вищі навчальні заклади знову видають паперові дипломи. Ті документи, що є старішими, подаються на термін 20/30 робочих днів. Нові ж можна апостилювати швидше – за 10 робочих днів. Але є можливість і термінового проставлення апостилю за 3/5 робочих днів, або, навіть і за день. Особливих вимог до освітніх документів нема. Єдине, щоб підпис ректора на документі належав ректору, а не секретарю.

– Довідка про несудимість – Апостиль проставляється в МВС. Стандартний термін 7 робочих днів. Прискорений термін 3/5 робочих днів. Даний документ має власний термін дійсності – 90 днів. Тому варто проставляти апостиль на свіженьких довідках.

ПОНЯТТЯ “ПОДВІЙНИЙ АПОСТИЛЬ”

Апостильовані документи приймаються в більш ніж 90 країнах. Проте, не обійшлось без винятків.

Є ряд країн для яких одного Апостилю є недостатньо. Такі країни як Іспанія, Італія, Португалія та інші можуть вимагати процедуру подвійного Апостилювання. Для того, щоб у Вас прийняли документи у вищезазначених країнах необхідно пройти наступні етапи:

 • Проставлення першого Апостилю.
 • Офіційний переклад документа та Апостилю.
 • Нотаріальне завірення перекладу.
 • Проставлення другого Апостилю.

Іншими словами, перший Апостиль підтверджує дійсність документа. В свою чергу, другий Апостиль підтверджує переклад, а якщо бути точнішими, то підпис нотаріуса, який завірив переклад.

ТЕРМІН ДІЇ АПОСТИЛЮ

Насправді термін дії Апостилю є необмежений. Проте, слід зазначити, що є документи з обмеженим терміном дії. Наприклад, довідка про несудимість діє 90 днів з моменту видачі. Відповідно, Апостиль на даному документі матиме такий самий термін дії.

Вартість та терміни

Ціну на апостиль визначає ряд параметрів
 • Термін, за який потрібно проставити апостиль
 • Дата видачі документа
 • Тип документа, який потрібно апостилювати
Відомство
Термін виконання
Вартість
Апостиль на нотаріальних та судових документах (Міністерство юстиції)
5 робочих днів
400 грн
Апостиль на освітніх документах (Міністерство освіти та науки)
10 робочих днів
960 грн
Апостиль на освітніх документах (Міністерство освіти та науки)
5 робочих днів
1250 грн
Апостиль на освітніх документах (Міністерство освіти та науки)
2 години
2150 грн
Апостиль на довідку про відсутність судимості (Міністерство закордонних справ)
5 робочих днів
760 грн
 • ! ! День замовлення не входить в терміни
 • ! ! Ціни вказані без урахування наших послуг перекладу
 • ! ! Терміни розгляду документів Міністерством можуть бути збільшені
 • ! ! У випадку невідповідності оформлення документа згідно з вимогами відповідного Міністерства в апостилюванні може бути відмовлено