Який термін дії апостилю?

Який термін дії апостилю?

Питання терміну дії апостилю є актуальним при подачі документів до певної країни. І часто постає питання чи є термін придатності штампу апостиля.

В юридичних документах, в тому числі і в статтях Гаазької конвенції, не прописаний термін дії апостиля, тобто він є необмеженим. Тому, якщо будь-яка установа буде наполягати на відновленні апостиля та відмову в прийомі документів — це вимога немає законних підстав.

Однак, з нашого практичного досвіду, деякі країни, такі як Італія, Швейцарія та ряд інших, висувають вимоги до терміну давності самого документа. Посольства цих країн не приймають документи, термін видачі, яких більше 6 місяців. Ця вимога стосується як одноразових документів (довідка про реєстрацію, довідка з місця роботи, виписка з банку та ін.), так і свідоцтва про народження, шлюб, розлучення. Також це стосується довідки про відсутність судимості, адже сам документ має термін дії лише 3 місяці.

Якщо ви плануєте подавати документ в посольства або до інших державних органів цих країн, краще заздалегідь потурбуватися про наявність повторних дублікатів цих документів і проставлення на них апостилю.